ECCOMI SIGNOR: Pawel Leonik

La nostra storia vocazionale

Pochodzę z małej miejscowości na Podlasiu, położonej niedaleko Białegostoku, w którym ukończyłem Technikum Elektryczne, a następnie studia. Jestem magistrem inżynierem elektronikiem. Od dzieciństwa interesowałem się muzyką i mediami w szerokim znaczeniu obydwu słów.
 
Po ukończeniu Politechniki Białostockiej w 2007 r. pracowałem jako pomocnik serwisanta, a następnie jako monter elektronik. Praca zawodowa nie dawała mi jednak satysfakcji i czułem, że nie jest to miejsce dla mnie. Wówczas postanowiłem poważnie się zastanowić nad Bożym planem wobec mojej osoby. Szukałem wakacyjnych rekolekcji powołaniowych i w ten sposób, przez Internet,
natknąłem się na paulistów. W 2008 r. pojechałem na rekolekcje organizowane przez to zgromadzenie zakonne. Jeszcze przed wyjazdem przypomniałem sobie publikacje Edycji Świętego Pawła, które nabywałem, nic nie wiedząc o osobach tworzących tę oficynę.
 
Czas rekolekcji nie przyniósł jednak odpowiedzi na pytanie: Czy życie zakonne to moja droga?. Bliższa mi była odpowiedź „nie” lub „musisz jeszcze poczekać”.
 
Decyzja o moim wyjeździe na rekolekcje wiązała się z rezygnacją z ówczesnej pracy. Po powrocie do domu szukałem nowej posady. Wtedy, dzięki wielkiej łasce Bożej, udało mi się znaleźć zatrudnienie w dużej firmie telekomunikacyjnej. Byłem zadowolony z tej pracy, która trwała prawie trzy lata. W czasie urlopów korzystałem z rekolekcji ignacjańskich i charyzmatycznych, ciągle szukając mojej drogi życiowej. Mimo stabilnej sytuacji zawodowej, rozważałem możliwość wkroczenia na drogę formacji do kapłaństwa lub życia zakonnego. Od rekolekcji w 2008 r. utrzymywałem z paulistami kontakt mailowy.
 
Przełomowym czasem była dla mnie wiosna 2011 r. Wtedy to odczytałem wolę Bożą w stosunku do mnie i postanowiłem wstąpić do Towarzystwa Świętego Pawła. Zostałem przyjęty. Kolejne dni we wspólnocie zakonnej przynoszą pogłębienie wiedzy o bogactwie myśli założyciela paulistów – bł. Jakuba Alberionego.
 
Dziękuję Matce Bożej za wstawienniczą pomoc w rozeznawaniu mojego powołania i wierzę, że przebyta droga, a także moje wykształcenie techniczne, znajdują się w Bożym planie posłużenia się mną jako narzędziem.
 
Pozdrawiam was i życzę wytrwałego poszukiwania odpowiedzi na ważne życiowe pytania, dotyczące waszej relacji z Jezusem Chrystusem – Drogą, Prawdą i Życiem.
 
kleryk Paweł Leonik SSP

Pawel_Leonik_SSP_01.jpg